News

Středa 26. ledna 2022: Den modlitby za mír na Ukrajině

Papež František vyhlásil středu 26. ledna 2022 dnem modliteb za mír na Ukrajině. Vyjádřil obavy o její obyvatele i o to, jak by se mohl rozšířit případný rusko-ukrajinský konflikt. „Se znepokojením sleduji rostoucí napětí, které hrozí zasadit nový úder míru na Ukrajině a zpochybnit bezpečnost evropského kontinentu, což by mělo ještě širší dopady,“ řekl papež v neděli při modlitbě Anděl Páně. „Srdečně vyzývám všechny lidi dobré vůle, aby se modlili ke všemohoucímu Bohu, aby všechny politické kroky a iniciativy sloužily spíše lidskému bratrství než stranickým zájmům,“ dodal papež. „Ti, kdo sledují své vlastní cíle na úkor druhých, pohrdají svým lidským povoláním, protože všichni jsme byli stvořeni jako bratři a sestry. Z tohoto důvodu a se znepokojením vzhledem k současnému napětí navrhuji, aby příští středa 26. ledna byla dnem modliteb za mír.“

26. 1. 2022 Zdroj

Provinciálem dominikánů byl podruhé zvolen fr. Lukáš Fošum

Provinční kapitula České dominikánské provincie konaná v konventu sv. Jiljí v Praze zvolila jako svého provinciála Fr. Lukáše Fošuma OP. Magistr řádu volbu schválil a nový provinciál úřad přijal dne 25. ledna 2022. Pro fr. Lukáše se jedná o druhé období po sobě ve funkci provinciála. Byl zvolen na čtyři roky.

26. 1. 2022 Zdroj

Výstava o svaté Ludmile

Do konce února je stále ještě možné navštívit jedinečnou výstavu věnovanou přemyslovské kněžně sv. Ludmile v Pálffyho paláci na pražské Malé Straně. Výstava byla otevřena loni na podzim při příležitosti 1100. výročí mučednické smrti svaté Ludmily.

22. 1. 2022 Zdroj

Den otevřených dveří na Evangelické teologické fakultě

Přijďte v pondělí 24. ledna 2022 získat podrobné informace o všech studijních programech na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Studovat zde můžete bakalářský obor Sociální a pastorační práce, Evangelická teologie (Bc., Mgr.) a navazující magisterské programy Teologie-Spiritualita-Etika, Komunitní krizová a pastorační práce - Diakonika a bakalářský obor Teologie křesťanských tradic.

21. 1. 2022 Zdroj

Portál Liturgie.cz nabízí online formační setkání pro kostelníky

Tři online přednášky nabídne Institut pro liturgickou formaci Liturgie.cz pro všechny, kdo se věnují službě kostelníka nebo se na ni připravují. S těmi, kdo se starají o přípravu kostela na mši svatou, liturgické oděvy, knihy nebo úklid, se virtuálně setkají P. Roman Dvořák, vikář ze Strakonic, Michal Brich, kostelník z katedrály sv. Víta v Praze a Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský. Online formační program začíná 27. ledna ve 20.00 hodin na Zoom a YouTube.

21. 1. 2022 Zdroj
 

Newsletter

Týdenní přehled do emailu:

_Magazín Signály © 2020 RSS | grafická šablona: Lukáš Pavelec