Štítek věda

Farského výlet a Webbovo okno do vesmíru

14. 1. 2022 Anna Karešová

Nestíháte číst zprávy v mobilu, natož pak noviny, a občas se vám stane, že nepochopíte nějakou narážku nebo vtípek? Pokusíme se vám pomoci. Každý pátek pro vás připravíme výběr zajímavých událostí z…

Číst dále

Jiří Grygar: Jak ubránit pozemní astronomii?

18. 1. 2021 Magazín Signály

Elon Musk, zdroj: flickr.com Koncem srpna 1846 dokončil francouzský astronom Urbain Le Verrier výpočty, založené na pozorováních dráhy tehdy nejvzdálenější planety Uran, která dělala astronomům…

Číst dále

News

Den otevřených dveří na Evangelické teologické fakultě

Přijďte v pondělí 24. ledna 2022 získat podrobné informace o všech studijních programech na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Studovat zde můžete bakalářský obor Sociální a pastorační práce, Evangelická teologie (Bc., Mgr.) a navazující magisterské programy Teologie-Spiritualita-Etika, Komunitní krizová a pastorační práce - Diakonika a bakalářský obor Teologie křesťanských tradic.

21. 1. 2022 Zdroj

Portál Liturgie.cz nabízí online formační setkání pro kostelníky

Tři online přednášky nabídne Institut pro liturgickou formaci Liturgie.cz pro všechny, kdo se věnují službě kostelníka nebo se na ni připravují. S těmi, kdo se starají o přípravu kostela na mši svatou, liturgické oděvy, knihy nebo úklid, se virtuálně setkají P. Roman Dvořák, vikář ze Strakonic, Michal Brich, kostelník z katedrály sv. Víta v Praze a Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský. Online formační program začíná 27. ledna ve 20.00 hodin na Zoom a YouTube.

21. 1. 2022 Zdroj

Celorepubliková Alfa ONLINE pro mládež

Ve čtvrtek 27. ledna 2022 začíná celorepubliková ALFA pro mládež, která bude probíhat online. Na prvním setkání proběhne uvedení do tématu a v dalších termínech se pak účastníci mohou těšit na to, kdo to byl Ježíš, proč a jak se modlit nebo číst Bibli, jak nás Bůh vede... Alfa nabízí příležitost prozkoumat křesťanskou víru. Setkávání trvají zhruba jedenáct týdnů a každé setkání se zabývá některým tématem spjatým s vírou a vytváří prostor k rozhovoru. 

20. 1. 2022 Zdroj

Ekumenická bohoslužba v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů

V rámci letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů pořádá Česká biskupská konference a Ekumenická rada církví v ČR Ekumenickou bohoslužbu. Ekumenická bohoslužba se bude konat v pondělí 24. ledna 2022 v 18.00 hod. v kostele sv. Vojtěcha v Praze 6-Dejvicích. Předsedajícím bude Mons. Jan Graubner, olomoucký arcibiskup a předseda ČBK a kazatelem bude Mgr. Tomáš Tyrlík, biskup Slezské církve evangelické augsburského vyznání a předseda ERC.

20. 1. 2022 Zdroj

Emeritní olomoucký biskup Mons. Josef Hrdlička slaví 80 let

Dnes, 19. ledna, slaví 80. narozeniny emeritní olomoucký biskup Mons. Josef Hrdlička. Biskupem byl jmenován 17. března 1990 a biskupské svěcení přijal společně se současným arcibiskupem Janem Graubnerem 7. dubna 1990. Za své biskupské heslo si Mons. Hrdlička zvolil citát z Janova evangelia Vos dixi amicos („Nazval jsem vás přáteli“, Jan 15,15). Jeho rezignaci na úřad pomocného biskupa, podanou z důvodu dosažení věku 75 let, přijal papež František 1. února 2017.

19. 1. 2022 Zdroj
 

Newsletter

Týdenní přehled do emailu:

_Magazín Signály © 2020 RSS | grafická šablona: Lukáš Pavelec