Chcete jet na UNITED, ale Vsetín je pro vás daleko? Nebo se nemůžete dočkat srpna? Organizátoři festivalu UNITED společně s místním týmem připravují v Českých Budějovicích jednodenní akci pojmenovanou UNITED city. Pro návštěvníky budou přichystány koncerty, semináře, taneční workshop, divadelní představení, služba duchovního poradenství a modliteb.

UNITED 2022. Zdroj: | Člověk a Víra (clovekavira.cz)

„Jednou ze základních hodnot našeho týmu je podpořit místní církve ve spolupráci a vytvářet nový prostor pro setkání mladých i evangelizaci. V Českých Budějovicích vznikla skupina lidí z různých církví, kteří projevili zájem a touhu uspořádat akci pro mladé,“ uvádějí organizátoři na otázku, jak vznikla myšlenka chystaného UNITED city.

Ze zahraničních hudebních hostů přijala pozvání slovenská worshipová kapela ESPÉ a formace Isaac Records, kterou lze zařadit po žánr gospel rap. Z českých interpretů vystoupí písničkář Pavel Helan a chválicí kapela Adonai.

Kazatel Pavel Eder pro si účastníky přichystal seminář na téma využívání sociálních médií s názvem „Jste to, co followujete“. Skupina UNITED Dance, která se specializuje na scénický tanec a street dance, připravuje pro zájemce taneční workshop. S divadelním představením Malý princ dorazí herec Víťa Marčík mladší.

UNITED city se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023 v prostorách Kulturního domu Vltava v Českých Budějovicích. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook. Na internetových stránkách je umístěn archiv nahrávek seminářů z předchozích ročníků a odkazy na podcastové platformy a probíhá zde předprodej vstupenek.

Organizační tým kromě dubnové akce připravuje třídenní festival UNITED. Ten se uskuteční od čtvrtka 17. 8. do soboty 19. 8. 2023 ve Vsetíně.

Zdroje:

Webové stránky: https://www.festivalunited.cz

Facebook: https://www.facebook.com/festivalunited

Instagram: https://www.instagram.com/festivalunited  

YouTube: https://www.youtube.com/festivalunited 

Propagační video:

UNITED city 2023 České Budějovice: https://youtu.be/FddGaXape7g

Tisková zpráva festivalu UNITED.