Tento rok se opět uskuteční evangelizační Godzone tour (15.-20. 11. 2021), které probíhá v období Týdne Církve pro mládež. Organizátoři tento rok přicházejí s jasným evangelizačním poselstvím: „Boh nie je mŕtvy.“ V tomto roce zavítá Godzone tour i do Ostravy!

Godzone tour i přes všechny nepříznivé okolnosti proběhne ve dnech 15.-20. listopadu 2021 v pěti slovenských městech a v jednom českém městě. Uskuteční se už potřinácté.

„Ako kresťania vieme, že mocou Ducha Svätého je Boh v nás živý, no napriek tomu sa zdá, akoby  spoločnosť a svet hovorili, že Boh je mŕtvy. My vieme, že Boh je živý, zažili sme to. Sme presvedčení, napriek rúškam nemáme zostať umlčaní, máme svedčiť o tom, čo Boh urobil v našich životoch, a napriek izolácii nemáme prestať budovať Cirkev. Boh totiž žije v nás mocou svojho Ducha. Otázka však znie: Je to vidieť?“ vysvětluje téma ředitel projektu Godzone Július Slovák.

Kdy a kde proběhne Godzone tour?

Turné se uskuteční 15.-20. listopadu v pěti městech Slovenska a v jednom českém městě. Godzone tým navštíví postupně Prešov, Poprad, Žilinu, Zvolen, Bratislavu a Ostravu. Poslední ročník, který bylo možné zorganizovat fyzicky, proběhl v roce 2019 a navštívilo ho více než 25 000 lidí. Vstup na Godzone tour bude i tento rok zdarma. 

Cílem organizátorů je, aby se programu mohlo zúčastnit co nejvíc lidí, proto se v slovenských městech uskuteční ve dvou časech: v 16:30 pro OTP (25 % kapacity haly) a v 19:30 pro očkované (neomezená kapacita). Na webu turné budou organizátoři postupně zveřejňovat podrobné informace.

Co je to Godzone tour? 

Turné představuje sérii večerních koncertů, kde návštěvníci zažijí originální hudebně-taneční program plný chválových modliteb, poslechnou si jedinečné příběhy lidí z celého Slovenska, uvidí interaktivní divadelní scénku a přepracovanou videoprodukci.

Minulý rok bylo konání fyzického Godzone tour narušené pandemií coronaviru. Rok 2020 tak přinesl film z produkce projektu Godzone – „To, na čom záleží“, který viděly desítky tisíc lidí v premiéře naživo online a následně i ve vysílání televize TV Noe.

 

V roce 2009 odstartovalo první turné sérii evangelizačních večerů, které vyústily do letos připravovaného 13. ročníku. Cílem Godzone tour je přiblížit evangelium inovativním a kreativním způsobem, který zaujme a přitáhne mladé lidi. 

Projekt Godzone je evangelizační projekt, který vznikl v roce 2010 a je zastřešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garanty projektu jsou katoličtí kněží ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD., PaedDr. Juraj Ďurnek, SchP, provinciál rádu piaristů na Slovensku a ThLic. Ondrej Chrvala.

 

Zdroj: Tisková zpráva