Město Vsetín bude od pátku 21. 8. do soboty 22. 8. 2020 hostit multižánrový křesťanský festival UNITED. Ten, vzhledem k současné společenské situaci, proběhne formou přímých přenosů vysílaných televizní stanicí TV NOE a streamů na sociálních sítích Facebook a YouTube. Páteční vysílání bude zahájeno v 18:30 hod., sobotní začne ve 13:00 hod.

 

 

Dějištěm akce nazvané UNITED online bude vsetínský Dům kultury, jehož sály se na dva dny promění v nahrávací studia. Velký sál se stane dějištěm večerních programů, malý sál je vyhrazen seminářům. Další místnosti budou určeny poradcům a modlitebníkům, kteří budou připraveni se na dálku věnovat zájemcům z řad diváků.

 

Hudební vystoupení jsou důležitou součástí programu festivalu. Letošním hlavním zahraničním hostem je britský skladatel a zpěvák Martin Smith. Ten vzhledem k současné situaci nepřijede osobně, své vystoupení předtočil. Ostatní hudebníci z Čech a Slovenska vystoupí naživo. Na pódiu se vystřídají formace Adonai, Lámačské chvály, Lévi, písničkář Pavel Helan a skupina Timothy.

 

Večerní programy zahrnují promluvy řečníků. Těmi se v letošním roce stali Pavel Šupol a Michal Apetauer. Sobotní odpoledne bude věnované talk show Face2face a seminářům, které povedou Kateřina Lachmanová, David Novák a Ondřej Szturc.

 

Organizátoři festivalu své příznivce vyzvali k uspořádání společného promítání přenosů v místě svých bydlišť. Do výzvy nazvané UNITED SPOLEČNĚ se v době vydání tiskové zprávy zapojilo celkem 25 míst. Na webových stránkách festivalu je uveřejněna mapa míst s podrobnostmi, kde proběhnou promítání. 

 

UNITED online bude šířen zdarma. Příznivci mohou podpořit jeho natáčení zakoupením virtuálních vstupenek, které jsou k dispozici na webových stránkách. Jako poděkování bude ke každé vstupence dodán bonusový moderovaný program ze zákulisí natáčení.

 

 

Harmonogram a podrobné informace jsou uvedeny na internetových stránkách www.festivalunited.cz. Aktuality jsou průběžně uveřejňovány na sociální síti Facebook www.facebook.com/festivalunited. Pořadatelem je zapsaný spolek UNITED 3P, z. s.

 

Odkazy přímých přenosů:

TV NOE: https://www.tvnoe.cz/live

Facebook: https://www.facebook.com/festivalunited             

YouTube: https://www.youtube.com/festivalunited

 

Zdroje:                                      

Webové stránky: http://www.festivalunited.cz

Facebook: https://www.facebook.com/festivalunited

Instagram: https://www.instagram.com/festivalunited

YouTube: https://www.youtube.com/festivalunited

 

www.signaly.cz/podporte